TULIP
159
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-159,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-18.4,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
Category
Pekala Design, TULIP
About This Project

Funkcjonalna płaskorzeźba

Sztuka dla sztuki? Nie tutaj. W projektach staram się łączyć dwie wartości: estetykę i funkcjonalność. Według tej idei powstały siedziska linii Tulip. Chociaż z daleka wyglądają jak małe dzieła sztuki współczesnej, to użytecznością przewyższają tradycyjne ławki. Zastosowanie obrotowej podstawy oraz wbudowanych kółek sprawia, że mebel jest mobilny i wygodny w użyciu. Dwa niezależne ramiona w wersji Tulip Trio nadają efekt kolorowej karuzeli. Eksploruj sztukę użytkową wszystkimi zmysłami, baw się i eksperymentuj. Siedziska z tej linii świetnie ożywią biura, poczekalnie, czy hotele. Barwny wzór z wełny i włókniny przełamie rutynę w szarym mieszkaniu. Siedzenie nigdy nie było tak ekscytującym doświadczeniem!
Data powstania: 2009
Materiały:
Stopa: żeliwo malowane proszkowo
Trzon: stal nierdzewna polerowana lub chromowana, kółka
Część miękka siedziska: kompozycja z sukna wełnianego i włókniny
Forma: sklejka formowana na gorąco
Część z wykorzystanych materiałów to fabryczne poprodukcyjne pozostałości, którym nadaję wyższą jakość. Trwałością przewyższają większość tego rodzaju produktów na rynku. Elementy z sukna i filcu cięte ręcznie bez użycia energii.
W skład całej linii wchodzą:
– siedziska obrotowe 1, 2 lub 3-osobowe (Tulip, Tulip Duo, Tulip Trio)
– stołki barowe w dwóch wysokościach
– stoliki